Веломапа

альтернативный текст

2021

У цьому році, на п'ятий рік щорічної фіксації розвитку велосипедної інфраструктури міста Києва, загальна довжина велосипедної мережі перетнула позначку у 200 км. Вперше кількість велосипедної інфраструктури створеної шляхом зміни організації дорожнього руху (нанесення відповідної горизонтальної розмітки та встановлення дорожніх знаків) в межах існуючої проїзної частини значно перевищило обсяги будівництва велосипедної інфраструктури в рамках капітальних ремонтів та реконструкцій. Це суттєво пришвидшило поєднання вже існуючих відрізків велоінфраструктури та впевнено, крок за кроком наближається до створення справжньої веломережі. Цьогоріч дуже щедрими на нові елементи велосипедної інфраструктури стали зміни в нормативних документах - нові ДСТУ по дорожнім знакам та ДСТУ по дорожній розмітці, й це все відобразилось у Правилах дорожнього руху. Також Київ першим з українських міст розробив та затвердив Альбом типових схем організації велосипедної інфраструктури, що на локальному рівні стандартизує зовнішній вигляд та конструктивні рішення при облаштуванні велосипедної інфраструктури.
Традиційно, декілька рішень з влаштування велосипедної інфраструктури в Києві цього року виконано вперше - на п'яти перехрестях міста влаштовано лівоповоротні велосипедні зони очікування; на двох вулицях влаштовано велосипедні смуги зустрічного руху; в Києві вперше організовано спільний рух велосипедистів та моторизованго траспорту з обмеженням швидкості 20-30 км/год, наразі таких вулиць в Києві - 31; в Києві вперше в Україні встановили конструктивні засоби відокремлення велосипедної інфраструктури - гумовий борт для відокремлення велосипедної смуги від зони паркування автотранспорту та зробили вперше відокремлену двосторонню велосипедну смугу в межах проїзної частини; вперше в Києві облаштовано захисні напрямні острівці для велосипедних смуг.
В цілому, динаміка влаштування велоінфраструктури у порівнянні з 2020 роком збільшилася втричі, до суми велосипедних доріжок та велосмуг, які може проїхати велосипедист, у 2021 році додалось 85,4 кілометри.
Кількість встановлених біля закладів культури, освіти, центрів надання адміністративних послух та рекреаційних зонах комунальних велосипедних парковок зросла на 295 одиниць або 180 локацій.

Аналізуючи розвиток велосипедної інфраструктури у 2021 році ми можемо підвести такі загальні підсумки:
  • сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг у Києві - 202,2 км;
  • 27,8 км - загальна довжина смуг громадського транспорту де дозволено рух на велосипеді;
  • в Києві є 1486 локацій, облаштованих велосипедними парковками.
Більш детально ознайомитись з аналізом наявних даних, та завантажити веломапу можна за посиланнями:

Мапа велосипедної мережі Києва - 2021 рік (PDF, 29,2 mb)

2020

На четвертий рік фіксації розвитку велосипедної інфраструктури Києва, загальна довжина велосипедної мережі перетнула позначку у 100 км. Цьогоріч місто Київ, на рівні з будівництвом велосипедних доріжок, почало активно створювати велосипедну інфраструктуру без капітальних ремонтів та реконструкцій вулиць, шляхом зміни організації дорожнього руху (нанесення відповідної горизонтальної розмітки та встановлення дорожніх знаків) в межах існуючої проїзної частини. Це безумовно, має на меті пришвидшити поєднання вже існуючих відрізків велоінфраструктури та приблизитись до створення справжньої веломережі. Деякі конструктивні рішення з влаштування велосипедної інфраструктури в Києві цього року виконано вперше - встановлено велосипедні світлофори, побудовано острівці безпеки з велосипедними переїздами, влаштовано односмугове кільцеве перехрестя з велосипедною смугою по колу, встановлено стійку очікування для велосипедистів. Також несподіваним сюрпризом стала легалізація руху велосипедистів у смугах для маршрутних транспортних засобів, що звісно не збільшило протяжність велосипедної мережі, але дало змогу пересуватись містом більш безпечно та гнучкіше поєднувати розрізнені відрізки існуючої велосипедної мережі. Вцілому, динаміка влаштування велоінфраструктури у порівнянні з 2019 роком залишилася майже незмінною, до суми велосипедних доріжок та велосмуг, які може проїхати велосипедист, у 2020 році додалось 25,3 кілометрів.
альтернативный текст
Вперше, прецедентним для міста Києва та України в цілому, є встановлення комунальних велосипедних парковок у кількості 960 одиниць на 371 локаціях. В основному велопарковки, єдиного стандарту та дизайну, встановлювалися біля закладів культури, освіти, центрів надання адміністративних послух та рекреаційних зонах міста Києва.
альтернативный текст
Аналізуючи розвиток велосипедної інфраструктури у 2020 році ми можемо підвести такі загальні підсумки:
  • сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг у Києві - 116,8 км;
  • 20,6 км - загальна довжина смуг громадського транспорту де дозволено рух на велосипеді;
  • в Києві є 1306 локацій, облаштованих велосипедними парковками.
Більш детально ознайомитись з аналізом наявних даних, та завантажити веломапу можна за посиланнями:

Мапа велосипедної мережі Києва - 2020 рік (PDF, 32 mb)
Мапа велосипедних парковок Києва - 2020 рік (PDF, 28 mb)

2019

Третій рік фіксації розвитку велосипедної інфраструктури Києва не став занадто щедрим для велосипедної мережі. Цьогоріч в Департаменті транспортної інфраструктури з'явився Сектор розвитку веломережі, а сам 2019 рік відзначився тим, що майже кожен капітальний ремонт чи реконструкція вулиці чи рекреаційної зони - були з врахованою в певній мірі велоінфраструктурою. Як і попередні роки, в місті будується незв'язна, клаптикова велосипедна інфраструктура, яка з'являється тільки в межах будівельного майданчику того чи іншого об'єкту. Це безумовно крок вперед, в порівнянні з попередніми роками, але без поєднання вже існуючих відрізків - Київ ще досить довго не зможе називати існуючу інфраструктуру "веломережею". Цього року, вперше в Києві, "відмовилися" від вже збудованої велодоріжки і тому від минулорічної довжини у 69 км відмінусовано 2 км. Вцілому у порівнянні з попереднім роком, темпи річного приросту збудованої довжини велоінфраструктури подвоїлися. Загалом до суми велосипедних доріжок та велосмуг, які може проїхати велосипедист, у 2019 році додалось 24,5 кілометрів.
альтернативный текст
В питанні велосипедних парковок, надбання 2019 року теж скромні: до минулорічної кількості додалось всього 129 локацій, облаштованих велосипедними парковками. В основному велопарковки в місті встановлюють, як і попередні роки, силами приватної ініціативи. Тому, за бажанням чи обставинами приватних власників, цьогоріч демонтовано велосипедні парковки з 5 локацій. Хоча в цьому році нарешті затвердили стандарт конструкції велосипедної парковки міста Києва, і декілька десятків паркувальних стійок почали встановлювати поруч з велосипедною мережею, без прив'язки до певного закладу чи об'єкту, силами комунальних служб.
альтернативный текст
Аналізуючи розвиток велосипедної інфраструктури у 2019 році ми можемо підвести такі загальні підсумки:
  • сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг у Києві - 91,5 км;
  • 17 км - загальна довжина смуг громадського транспорту де дозволено рух на велосипеді, не змінилась;
  • в Києві є 935 локацій, облаштованих велосипедними парковками.
Більш детально ознайомитись з аналізом наявних даних, та завантажити веломапу можна за посиланнями:

Веломапа Києва - 2019 рік (PDF, 32 mb)
Мапа велосипедних парковок Києва - 2019 рік (PDF, 23 mb)

2018

Другий рік дослідження розвитку велосипедної інфраструктури Києва ми проволидили разом з міською ініціативою "Kyiv Smart City". 2018 рік, не дивлячись на масштабні плани та затвердження Київрадою Велоконцепції Києва та набуття чинності більш велоорієнтованого ДБН "Вулиці та дороги населених пунктів", був не багатий на кілометри велосипедних доріжок. В основному велоінфраструктура створювалась або в зелених зонах міста або силами приватної ініціативи на власних територіях. Загалом до суми велосипедних доріжок та велосмуг додалось 11 кілометрів.
альтернативный текст
Що стосується велосипедних парковок в місті, то і у 2018 році левина частка встановлення - це приватна ініціатива, і в більшості випадків це не завжди безпечні та комфортні конструкції велосипедних стійок. альтернативный текст За рік кількість велопарковок в Києві майже подвоїлась, і до минулорічної суми додалось 355 локацій, облаштованих велосипедними парковками і де створені умови для киян, що обирають велосипед як міський транспорт. Аналізуючи отримані дані у 2018 році ми можемо підвести такі загальні підсумки:
  • сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг у Києві - 69 км;
  • 17 км - загальна довжина смуг громадського транспорту де дозволено рух на велосипеді;
  • в Києві є 811 локацій, облаштованих велосипедними парковками.
Більш детально ознайомитись з аналізом наявних даних, та завантажити веломапу можна за посиланнями:

Веломапа Києва - 2018 рік (PDF, 33 mb)
Мапа велосипедних парковок Києва - 2018 рік (PDF, 24 mb)

2017

Щоб ефективно створювати та розвивати велосипедну інфраструктуру в місті, ми провели перший маштабний польовий збір інформації та дослідження наявної велосипедної інфраструктури Києва. Ця перша веломапа версії 1.0 стане відправною точкою і основою для подальших, щорічних досліджень та аналізу результатів розвитку і розбудови велоінфраструктури міста. Аналізуючи отримані дані у 2017 році ми можемо підвести такі загальні підсумки:
  • сумарна довжина велосипедних доріжок і велосмуг у Києві - 58 км;
  • 12 км - загальна довжина смуг громадського транспорту де дозволено рух на велосипеді;
  • в Києві є 456 локацій, облаштованих велосипедними парковками.
Більш детально ознайомитись з аналізом наявних даних, та завантажити веломапу можна за посиланнями:

Веломапа Києва - 2017 рік (PDF, 88 mb)
Мапа велосипедних парковок Києва - 2017 рік (PDF, 70 mb)