Схема маршруту велосипедної доріжкиОднією з головних проблем велодоріжки на ж/м Троєщина є те, що більшість її користувачів не знають куди вона веде. Так її можна дослідити самостійно, визначивши межі велоінфраструктури. Але більшість просто їздить уздовж житлового масиву, розвертається і їде назад тим же маршрутом. На сьогоднішній день проблемними є питання: Який маршрут велодоріжки? Скільки часу займає займає подорож? Що є по дорозі?


альтернативный текст

Спостереження та дослідження

Існуюча схема (інфоплакати), яку розробили у КП "Київреклама" за дорученням міського голови у вересні 2015 року, має багато недоліків. Всього таких схем по маршруту - 20, на кожному є позначка "Ви тут", щоб розуміти де ви знаходитесь і роздивляєтесь данний інфоплакат. І ось на цьому корисна інформативність данних схем закінсується. Куди веде веломаршрут? Невідомо - бо не вказані назви вулиць. Що може бути цікавим велосипедисту на цьому маршруті? На схемі вказані тільки парки. Чи є якась велоінфраструктура на данному маршруті? Дивлячись на цю схему розуміємо що це не відомо.

альтернативный текст

Станом на літо 2017 року з 20 інфоплакатів КП "Київреклама" - залишилось всього 5. При чому жодного не залишилось на ж/м Троєщина.Тобто на сьогоднішній день веломаршрут знову залишається невідомим для його постійних користувачів - велосипедистів. І не привабливим для потенційно нових користувачів, які можуть обрати велосипед як засіб транспорту.

Аналізуючи ситуацію з існуючими інфоплакатами веломаршруту, які є географічно прив'язані до шматка мапи, ми зрозуміли що маршрут велодоріжки є майже прямою лінією - має всього два значимі повороти - на проспект Романа Шухевича (кол. проспект Ватутіна) та з Московського моста на Труханівську вулицю.

альтернативный текст

Якщо прийняти загальний вигляд маршруту більш спрощено, то за аналогією до схематичного зображення ліній метро, є доцільним взагалі відмовитись від жорсткої прив'язки до географії місцевості з непотрібним урахування кожного вигину дороги. Завжди цікавило: Чи потрібно велосипедисту рухаючись по велодоріжці знати, що вона кожні 150 метрів змінює кут нахилу на 2 градуси на Схід? Тому за аналогією досвіду лондонського метро, (де у 1931 році відмовились від "географічної мапи метро" на користь схеми Гарі Бека), ми почали роботу над універсальною та зрозумілою транспортною схемою веломаршруту.

Ідея

Ми взяли за основу концепцію схем ліній метрополітену, адже наша велодоріжка є впринципі двохстороннім маршрутом - тому ми її розбили на червоний (ж/м Троєщина - Центр) і синій (Центр - ж/м Троєщина), додали також існуючі рекреаційні маршрути та окремо виділили потенційно важливі (небезпечні) пішохідні переходи, на яких велосипедисту потрібно спішуватись.

альтернативный текст
.

альтернативный текст
альтернативный текст
альтернативный текст

Реалізація

Д.
альтернативный текст

Схему завжди можна завантажити собі на мобільний або компьютер, ми розмістили її онлайн у вільному доступі за посиланням:

Завантажити Схему (PDF, 3,3 mb)Таблица
П А Р Т Н Е Р И: